Defne Kocaman Dişhekimi Muayenehanesi
0212 213 87 11 / 81 83


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Dt.Defne KOCAMAN

İyi beslenebilme,düzgün konuşabilme ve estetik bir görünüm için ağız ve diş sağlığımıza gereken önemi vermeliyiz.
Koruyucu diş hekimliğinin önemini iyice kavramalı ve çocuklarımızı diş hekimine götürerek hem onları diş hekimlerine alıştırmalı hem de onların ağız ve diş sağlıkları hakkında bilgilenmelerini sağlamalıyız Dişler genellikle arayüzlerinden
çürürler. Başlangıçda dişlerin çiğneyici yüzleri sağlam olduğu için hastalar dişlerin ara yüzlerinden çürüdüklerini fark edemezler.Ancak dişlerin içleri boşalıp dişler kırıldıkdan sonra hastalar fark edip diş hekimine giderler.
6 ayda bir kontrole gidilse hem dişlerdeki madde kayıpları daha az olacak hem de hastalar ilerideki diş ağrılarından kurtulmuş olacaklardır.Bunları çocuklarımıza aşılamalıyız.Hepimiz biliyoruz ki ağaç yaşken eğilir.

Diş hekimi korkusuna gelince.
Diş hekimi korkusu hastalarımızın tedavilerini maalesef geciktiriyor.Halbuki biraz anlayış,sevgi ve ilgi hastalarımızın rahatlamalarında önemli rol oynuyor.Hiç acele etmeden,yavaş yavaş açıklayıcı cümlelerle hiç canlarının yanmayacağına ikna ederek dostca yaklaşımımız, onlara sanki diş hekimine değil arkadaş ziyaretine geliş düşüncesinin doğmasına yol açıyor.Böylece sohbetimize biraz zaman ayırdıktan sonra tedavimize başlamamız hiç de uzun sürmüyor.


Hepinize güzel gülüşler dileğiyle..

Dt.Defne Dranaz KOCAMAN Eğitim Bilgileri

1966 ­ 1973 yılları arasında İstanbul Erkek Lisesinde öğrenim gören Dt. Defne Dranaz Kocaman, 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden mezun olmuştur.
22 Kasım 1908'de kurulmuş olan "Darülfünunu Osmani Tıp Fakültesi Eczacı ve Dişçi ve Kabile (Ebe) ve Hastabakıcı Mektepleri" ülkemizde kurulmuş olan ilk diş hekimliği okuludur ve fakültemizin başlangıcını oluşturur.